WeChat Hizmet Koşulları

GİRİŞ

WeChat'e Hoş Geldiniz! WeChat (" hizmetlerini " veya " hizmetlerimizi ") kullanımınız bu Koşullara tabidir.

Bu Koşullara Uyum

Bu Koşullar, dünya genelinde Çin Halk Cumhuriyeti'nin dışında bir yerde hizmetlerimizin kullanıcısıysanız (ve Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı değilseniz) geçerlidir. Eğer: (i) Çin Halk Cumhuriyeti'nde hizmetlerimizin bir kullanıcısıysanız; (ii) dünya genelinde herhangi bir yerde hizmetlerimizi kullanan bir Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşıysanız veya (iii) dünyada herhangi bir yerde hizmetlerimizi kullanan bir Çin anonim şirketiyseniz lütfen hizmetlerimizi kullanımınızda geçerli olan koşullar için Hizmet Koşulları (PRC Kullanıcıları) bölümüne bakın.

Hizmetlerimizi kullanırken bu Koşullara uymanız ve bu hizmetleri kullanırken nerede olursanız olun, yalnızca yürürlükteki yasalar ve yönetmeliklerin izin verdiği şekilde kullanmanız gerekir. Hizmetlerimizi nasıl kullanabileceğiniz veya kullanamayacağınızı anlamak için bu Koşulları ve politikalarımız ile talimatlarımızı incelemeniz gerekir. Bu Koşulları kabul etmiyorsanız,hizmetlerimizi kullanmamanız gerekir.

Sözleşme Yapan Kuruluş

Hizmetlerimizi kullanarak siz ve 10 Anson Road, #21-07International Plaza, Singapur 079903 adresinde yer alan bir Singapur şirketi olan Tencent International Service Pte. Ltd. arasındaki bu Hizmet Koşullarına bağlı kalacağınızı kabul etmiş olursunuz ("_ biz ", " bizim " ve " bize ") (bu " Koşullar _").

Bu Koşullarla ilişkili diğer koşullar

13 yaşın altındaysanız hizmetlerimizi kullanmamanız gerekir. 13 ila 18 yaş arasında olmanız durumunda (ya da yasama bölgenizde çocuk olarak kabul edildiğiniz ilgili yaşta) aileniz veya vasinizin, hizmetlerimizi kullanabilmeniz için, önce (hem kendileri için hem de adınıza) bu Koşulları kabul etmesi gerekir.

Hizmetlerimizi bir şirket, iş ortaklığı, kuruluş, hükümet ya da diğer bir kuruluş ("_ Kuruluşunuz _") adına kullanmanız durumunda, bunu yapma yetkiniz olduğunu, Kuruluşunuzu bu Koşullara bağlı kılma yetkiniz olduğunu ve bu durumlarda Kuruluşunuzu dahil edeceğinizi garanti edersiniz.

Bu Koşulları birden fazla dile çevirebiliriz ve bu Koşulların İngilizce versiyonu ile herhangi bir diğer dildeki versiyonu arasında herhangi bir fark olması durumunda İngilizce versiyonu geçerli olacaktır (yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde).

EK POLİTİKALAR

Aşağıda hizmetlerimizi kullanırken uymanız gereken ek politikalar yer almaktadır:

Ülkeye özgü ek koşullar

Aşağıdaki ülkelerin vatandaşıysanız ya da bu ülkelerde oturma izniniz varsa, aşağıdaki ülkeye özgü koşullar da hizmetlerimizi kullandığınızda geçerli olacaktır:

Tutarsızlıklar

Herhangi bir ek hizmet koşulu ya da politika bu Koşullardan farklı olduğu ölçüde ilgili ek hizmet koşulları ya da ek politikalar geçerli olacaktır, ancak bu ek hizmet koşullarındaki veya politikalardaki hiçbir şey (bu ek hizmet koşullarında veya politikalarda açık bir şekilde aksi belirtilmediği sürece) bu Koşulların aşağıdaki bölümlerini (herhangi bir farklılık olması durumunda bu bölümler geçerli olacaktır) değiştirmeyecektir:

Ancak ülkeye özgü herhangi bir koşulun bu Koşullardan ya da herhangi bir ek hizmet koşulundan veya politikadan farklılaşması durumunda, bu Koşulların hangi bölümü söz konusu olursa olsun, ülkeye özgü ilgili koşullar geçerli olacaktır.

KOŞULLARDAKİ VE HİZMETLERİMİZDEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Zaman içinde bu Koşullarda değişiklikler yapabiliriz, bu nedenle lütfen geri gelerek koşulları yeniden gözden geçirin.

Buna ek olarak hizmetlerimiz ve kullanıcı deneyimimiz sürekli olarak geliştiğinden zaman zaman (ve yürürlükteki yasanın izin verdiği ölçüde) hizmetlerimize özellik ekleyebiliriz, hizmetlerimizdeki özellikleri değiştirebiliriz ya da hizmetlerimizden özellikleri kaldırabiliriz (bir hizmetin ücretsiz olup olmamasından bağımsız olarak) veya bir hizmeti tamamen askıya alabilir ya da sonlandırabiliriz.

Bu Koşullardaki veya hizmetlerimizdeki herhangi bir değişikliğin makul gerekliliğe sahip olduğunu düşündüğümüz durumda,değişikliğin geçerli hale gelmesinden önce ( http://www.wechat.com aracılığıyla, doğrudan sizinle iletişime geçerek ya da diğer yollarla) size bildirimde bulunacağız. Bu Koşullarda veya hizmetlerimizde herhangi bir değişiklik yapmamızın ardından bizden bildirim alarak veya almadan hizmetlerimizi kullanmaya devam ederek revize edilen bu Koşullara bağlı kalmayı kabul etmiş olursunuz.

HESABINIZ

Hizmetlerimizden bazılarına erişmek ve bunları kullanmak için bizimle bir hesap oluşturmanız gerekli olabilir.

Bizimle açtığınız her tür hesap size özeldir ve hesabınızı herhangi birine hediye etmeniz, ödünç vermeniz, aktarmanız ya da farklı şekillerde bir başka kişinin hesabınıza erişmesine ve bunu kullanmasına izin vermeniz yasaktır. Hizmetlerimiz dahilinde edindiğiniz hesap adınız, kullanıcı kimliğiniz ve diğer tanımlayıcılar bizim mülkiyetimizde kalır ve bunları hesabınız sizin veya bizim tarafımızdan herhangi bir nedenle sonlandırıldığında ya da devre dışı bırakıldığında devre dışı bırakabilir, düzeltebilir ve yeniden kullanabiliriz.

Şu sorumluluklara sahipsiniz: (i) hesabınıza ve hizmetlerimize erişmek için kullanılan tüm parolaları koruma, (ii) hesabınız kapsamında hizmetlerimize ilişkin tüm kullanımlarınız. Parolanızın veya hesabınızın gizliliğinin ifşa edildiğini biliyorsanız veya bundan şüphe duyuyorsanız bize hemen WeChat Help Center - "Feedback" adresinden bildirimde bulunmanız gerekir.

Hesabınızın devre dışı bırakılması

Hizmetlerimiz, hizmete özgü hesabınızı devre dışı bırakmak üzere yöntemler sunabilir; daha fazla yardım için lütfen ilgili hizmete bakın.

ÖDEMELER

Zaman zaman hizmetlerimizi kullanımınızın parçası olarak bize ödemeler yapabilirsiniz (hizmetlerimizin hazırlanması ya da hizmetlerimiz dahilinde belirli ek özelliklerin hazırlanması dahil). Hizmetlere özgü koşullarımız, bu tür ödemeler için geçerli olan ek koşullar ortaya çıkarabilir ((varsa) geri ödemelere, faturalandırma düzenlemelerine ve zamanında yapılamayan ödemelerin sonuçlarına ilişkin meseleler dahil). Bize yaptığınız ödemelere ilişkin bu türdeki tüm koşullara uymanız gerekir.

İÇERİĞİNİZ

Hizmetlerimizi kullanımızla bağlantılı olarak herhangi bir veri, bilgi, medya ya da başka bir içerik gönderdiğinizde, yüklediğinizde, aktardığınızda ya da görüntülediğinizde ("_ İçeriğiniz _") şunları anlamış ve kabul etmiş olursunuz:

Buna ek olarak biz ve bağlı şirketlerimizin (bu Koşullara, WeChat Gizlilik Politikamıza ve yürürlükteki yasalara ve yönetmeliklere tabi olarak):

İçeriğinizi hizmetlerimizden silme arayışında olsanız bile bunun teknik ve idari bir konu olarak zaman alabileceğini ya da bunu başarmanın mümkün olmadığını anladığınızı kabul edersiniz..

İçeriğinize İlişkin Sorumluluk

Yalnızca İçeriğinizden sorumlusunuz ve her zaman için bunun bir yedek kopyasını saklamanızı öneririz. Her zaman için şunlardan emin olmanız gerekir: (i) İçeriğinizi gönderme, aktarma ya da görüntüleme için gerekli haklara sahipsiniz ve bu Koşullarda belirtildiği şekilde bu hakları bize verirsiniz ve (ii) İçeriğiniz (ve bizim İçeriğinizi bu Koşullar gereğince kullanımımız) herhangi bir kişinin haklarını ihlal etmez ya da farklı şekilde yürürlükteki hiçbir yasayı veya yönetmeliği reddetmez.

ÜÇÜNCÜ TARAF İÇERİĞİ VE HİZMETLERİ

Hizmetlerimizin diğer kullanıcıları ya da reklamcılarımız tarafından sağlanan içerik de dahil olmak üzere, hizmetlerimize gönderilen, aktarılan veya hizmetlerimiz aracılığıyla görüntülenen ya da hizmetlerimizle bağlanılan herhangi bir içeriğin yasallığından, doğruluğundan veya güvenilirliğinden sorumlu değiliz ve bunu doğrulamayız, desteklemeyiz ya da garanti etmeyiz. Hizmetlerimizi kullanarak hatalı, yanlış yönlendirici, karalayıcı, saldırgan ya da yasa dışı içeriğe maruz kalabileceğinizi onaylar ve kabul edersiniz. Hizmetlerimizde bulunan ya da bunlar aracılığıyla erişilebilir olan herhangi bir içeriğe ilişkin güven ve kullanım ile ilişkili risk size aittir. Hizmetlerimizi kullanıyor olmanız, buna bağlı olarak erişebildiğiniz veya edindiğiniz içeriklerden hiçbirine ilişkin olarak size herhangi bir hak vermez.

Ayrıca hizmetlerimiz tarafından sağlanan, ulaşılabilir kılınan ya da hizmetlerimizle bağlanılan herhangi bir üçüncü taraf hizmetin kalitesinin, güvenilirliğinin ya da uygunluğunun garantisini de vermeyiz ve bu türdeki üçüncü taraf hizmetler için hiçbir sorumluluk taşımayız. Üçüncü taraf hizmetlere hizmetlerimiz aracılığıyla erişmeniz durumunda bu hizmetler için geçerli olan tüm koşul ve durumlara uymanız gerekir.

Politikalarımızla, yürürlükteki yasalarla ve yönetmeliklerle uyumlu olup olmadığını ya da aksi takdirde itiraz edilebilir olup olmadıklarını belirlemek için hizmetlerimiz aracılığıyla ulaşılabilir kılınan içeriği veya üçüncü taraf hizmetleri inceleyebiliriz (ancak inceleme taahhüdünde bulunmayız). Fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeleri, müstehcen olmaları, karalayıcı veya kötüleyici olmaları, herhangi bir hakkı ihlal etmeleri ya da hizmetlerimizin güvenliği veya performansına ilişkin herhangi bir risk oluşturmaları durumunda belirli içerik ya da üçüncü taraf hizmeti kaldırabiliriz veya ulaşılabilir kılmayı ya da bağlantılamayı reddedebiliriz.

Zaman zaman hizmetlerimizdeki üçüncü taraf içerik ve hizmetler söz konusu içeriği ve hizmetleri orijinal olarak üreten (örneğin haber hizmetimizde görünen bir haber makalesini yazmaktan sorumlu olan haber ajansı) ilgili üçüncü tarafın koşulları dahil diğer koşullara da tabi olabilir. Bu tür durumlarda size bildirildiği şekilde diğer tüm koşullara ve durumlara uymayı kabul edersiniz.

Mevcut içeriğe ya da hizmetlerimizin herhangi bir yönüne ilişkin bir sorununuz olması durumunda lütfen WeChat Help Center - "Feedback" ile iletişime geçin.

HİZMETLERİMİZDEKİ REKLAMCILIK İÇERİĞİ

Hizmetlerimiz reklamcılık içeriğine veya ticari içeriğe sahip olabilir. Reklamcılık içeriğini veya ticari içeriği hizmetlerimize entegre etmeye ve (makul şekilde uygulanabilir olduğunda) ücretli hizmetler ve iletişimler tanımlamamıza izinli olduğumuzu kabul edersiniz. Ayrıca WeChat Gizlilik Politikamızda daha ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, reklamcılığı sizinle daha ilişkili ve sizin için değerli hale getirmeye çalışmak adına hedefli reklamcılık kullanmamızı da kabul edersiniz.

DOĞRUDAN PAZARLAMA

Bilgilerinizi, bize ve/veya seçili üçüncü taraflara ait ürünleri ve hizmetleri sunan ya da bunların reklamını yapan reklamlar gönderme veya doğrudan pazarlama (hizmetlerimiz içinde mesajlaşma, e-posta ya da diğer araçlar aracılığıyla) amacıyla kullanabiliriz. Bu tür ürün ve hizmetler şunları içerir:

Yürürlükteki yasaların gerektirmesi durumunda yukarıda belirtilen amaçlarla kişisel bilgilerinizi doğrudan pazarlama amaçlarıyla kullanmamamıza ilişkin talebinize saygı göstereceğiz. Bu tür bir talepte bulunmak istemeniz durumunda lütfen: (i) WeChat Gizlilik Politikasında belirtilen iletişim ayrıntılarını kullanarak Gizlilik Görevlimizi bilgilendirin; (ii) pazarlama mesajlarımızdaki ilgili talimatları uygulayın veya (iii) mevcutsa, hizmete özgü belirli kılavuzlarda (ilgili hizmet ile ilişkili olarak) belirtilen talimatları uygulayın.

Kişisel bilgilerinizi, bize bunun için onay vermediğiniz sürece reklamcılarla paylaşmayacağımızı lütfen unutmayın. Ancak, size daha uygun reklamları sunmak amacıyla, kişisel olmayan bilgileri reklamcılarla paylaşırız.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARIMIZ

Hizmetlerimiz ve yazılımımıza ilişkin tüm fikri mülkiyet hakları (her türlü özellik güncellemesi, yükseltme ve yeni sürümler dahil) bize ve lisansörlerimize ait olmaya devam edecektir. Bu Koşullarda açık bir şekilde sağlananların dışında fikri mülkiyet haklarımızı kullanma hakkına sahip değilsiniz. Özellikle de ticari markalarımızı veya ürün adlarımızı (örneğin "Tencent", "WeChat" veya "QQ"), logolarımızı, etki alanı adlarımızı ya da diğer ayırt edici marka özelliklerimizi, öncesinde yazılı onayımız olmaksızın kullanma hakkına sahip değilsiniz. Hizmetlerimize ilişkin yapabileceğiniz her türlü yorum ya da öneri tamamen gönüllülük esasına dayanır ve bu yorumları ve önerileri herhangi bir ödeme ya da size karşı başka bir yükümlülüğümüz olmadan kendi takdirimizle kullanmakta özgür olacağız.

Hizmetlerimiz bize ait herhangi bir yazılımı indirmenizi ve kullanmanızı içerdiğinde size hizmetlerimizi bu Koşullara uygun olarak kullanmanız adına (yazılım veya bunun özel cihazınızla kullanımı ile ilişkili her türlü özel teknik gereklilik dahil olmak üzere) sınırlı, kişisel, özel olmayan, alt lisansı verilemeyen, aktarılamayan, telifsiz ve iptali mümkün bir lisans veririz. Bu lisans koşullarının, özel yazılım için geçerli olan koşul ve durumlarla tamamlanabileceğini lütfen unutmayın.

Yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler kapsamında bunu yapmanızı yasaklamadığımız ya da bunu yapmak için öncesinde yazılı onayımızı aldığınız durum dışında yazılımımızı kopyalayamaz, değiştiremez, ters derleyemez, ters mühendisliğini yapamaz veya kaynak kodlarını çıkaramazsınız. Yürürlükteki yasalar veya yönetmelikler size yazılımımızı ters derleme ya da yazılımımızın kaynak kodlarını çıkarma yetkisi verdiğinde ilk olarak ihtiyacınız olan bilgileri talep etmek üzere bizimle iletişime geçin.

Zaman zaman yazılımımız için güncellemeler sağlayabiliriz. Bu tür güncellemeler otomatik ya da manuel olarak gerçekleşebilir. Yükseltmelerin veya yeni sürümlerin tarafınızca yüklenmemesi durumunda hizmetlerimizin gerekli şekilde çalışmayabileceğinizi ya da hiç çalışmayabileceğini lütfen unutmayın. Yazılımlarımızdan herhangi biri için olan herhangi bir güncellemeyi ulaşılabilir kılacağımızın ya da bu tür güncellemelerin cihazınızı veya sisteminizi desteklemeye devam edeceğinin garantisini vermeyiz.

ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIM

Yukarıdaki "Üçüncü Taraf İçerik ve Hizmetler" bölümü, hizmetlerimizle bağlantılı ya da birlikte kullanılmak için ("Üçüncü Taraf Yazılım") bu türdeki Üçüncü Taraf. Yazılımı kullanımınız dahil üçüncü taraflarca sağlanan (yazılım, eklentiler, araçlar, kodekler, veriler ve bu türdeki yazılım içindeki içerik dahil) tüm yazılımlar için geçerlidir.

Bu bölüme ek olarak lütfen bu türdeki Üçüncü Taraf Yazılımın kalitesinden, güvenilirliğinden ya da uygunluğundan sorumlu olmadığımızı ve bunları doğrulamadığımızı, desteklemediğimizi ya da garanti etmediğimizi göz önünde bulundurun. Bu türdeki Üçüncü Taraf Yazılıma güven ya da bunun kullanımına ilişkin risk size aittir.

Bu tür Üçüncü Taraf Yazılım için geçerli olan tüm ek koşul ve durumlara uymanız gerekir. Sizi, bu Koşulların Ekinde ve/veya bir başka şekilde hizmetlerimiz içindeki bu tür ek koşullar ve durumlar hakkında bilgilendireceğiz.

Herhangi bir Üçüncü Taraf Yazılım için hiçbir teknik destek sağlamayız. Bu tür bir teknik destek için lütfen ilgili tedarikçi üçüncü taraf ile iletişime geçin.

AÇIK KAYNAK YAZILIM

Yukarıdaki "Üçüncü Taraf Yazılım bölümünün dışında hizmetlerimiz "açık kaynak" lisanslarına " ("Açık Kaynak Yazılım") tabi olan yazılım da kullanabilir. Bu türdeki bir Açık Kaynak Yazılımını kullandığımızda lütfen şunlara dikkat edin:

GARANTİ VE FERAGATNAME

Hizmetlerimizi makul ölçüde bir özen ve beceri ile sağlayacağımızın garantisini size veriyoruz.

BU GARANTİNİN DIŞINDA YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN VE YÖNETMELİĞİN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HİZMETLERİMİZİN VE YAZILIMIMIZIN TÜMÜ "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞUNDA" SAĞLANIR VE NE BİZ NE DE BAĞLI ŞİRKETLERİMİZDEN BİRİ HERHANGİ BİR TEMSİLİYET YA DA GARANTİDE BULUNMAZ VEYA HİZMETLERİMİZE, YAZILIMIMIZA YA DA ŞUNLAR DAHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLERİMİZ TARAFINDAN GÖNDERİLEN, AKTARILAN VEYA GÖRÜNTÜLENEN TÜM İÇERİĞE İLİŞKİN HERHANGİ BİR YÜKÜMLÜLÜK ÜSTLENMEZ: (I) HİZMETLERİMİZİN VEYA YAZILIMIMIZIN KESİNTİYE UĞRAMAYACAĞI, GÜVENLİ YA DA HATASIZ VE VİRÜSSÜZ OLACAĞINA İLİŞKİN HERHANGİ BİR TEMSİLİYET, GARANTİ VEYA YÜKÜMLÜLÜK; (II) HİZMETLERİMİZİN VEYA YAZILIMIMIZIN CİHAZINIZ İLE UYUMLU OLACAĞI YA DA (III) HİZMETLERİMİZİN VEYA YAZILIMIMIZIN TİCARİ OLARAK UYGUN KALİTEDE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUN OLACAĞI VEYA HERHANGİ BİR KİŞİNİN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINI İHLAL ETMEYECEĞİ. YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN VE YÖNETMELİĞİN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HER TÜRLÜ TEMSİLİYETTEN, GARANTİDEN VE YÜKÜMLÜLÜKTEN FERAGAT EDERSİNİZ.

HİZMETLERİMİZ VE YAZILIMIMIZA İLİŞKİN YÜKÜMLÜLÜK

YÜRÜRLÜKTEKİ YASALAR VE YÖNETMELİĞİN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE BU KOŞULLAR, GENEL SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ VEYA HİZMETLERİMİZ YA DA YAZILIMIMIZ İLE BAĞLANTILI OLAN TÜM TALEPLERE İLİŞKİN BİZİM VE BAĞLI ŞİRKETLERİMİZİN TOPLAM YÜKÜMLÜLÜĞÜ, HERHANGİ BİR DURUMDAN KAYNAKLANAN ŞEKİLDE AŞAĞIDAKİ TUTARLARDAN DAHA YÜKSEK TUTARLARLA SINIRLI OLACAKTIR: (I) EN SON TALEP TARİHİNİ TAKİBEN 6 AY İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TALEPLERLE İLİŞKİLİ ÖZEL HİZMET YA DA YAZILIM KULLANIMINIZ İÇİN BİZE ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTAR VE (II) 100 ABD DOLARI.

YÜRÜRLÜKTEKİ YASALAR VE YÖNETMELİKLERİN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HİÇBİR DURUMDA BİZ YA DA BAĞLI ŞİRKETLERİMİZDEN HERHANGİ BİRİ BU KOŞULLAR, GENEL SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ VEYA HİZMETLERİMİZ YA DA YAZILIMIMIZ İLE BAĞLANTILI OLARAK AŞAĞIDAKİLERDEN KAYNAKLI HERHANGİ BİR HASARDAN YÜKÜMLÜ OLMAYACAĞIZ: (I) SELLER, DEPREMLER VEYA SALGINLAR GİBİ HERHANGİ BİR DOĞAL FELAKET; (II) SAVAŞLAR, İSYANLAR VEYA HÜKÜMET MÜDAHALELERİ GİBİ HERHANGİ BİR TOPLUMSAL OLAY; (III) KÖTÜ AMAÇLI YAZILIM VEYA HACKER'LARDAN KAYNAKLI HER TÜRLÜ BİLGİSAYAR VİRÜSÜ, TRUVA ATI YA DA DİĞER HASARLAR; (IV) BİZE VEYA SİZE AİT YAZILIM, SİSTEM, DONANIM YA DA BAĞLANTININ ÇALIŞMAMASI VEYA ARIZALANMASI; (V) HİZMETLERİMİZİN VEYA YAZILIMIMIZIN UYGUNSUZ YA DA YETKİSİZ KULLANIMI; (VI) HİZMETLERİMİZİN VEYA YAZILIMIMIZIN BU KOŞULLAR YA DA GENEL SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ İHLAL EDİLEREK KULLANIMINIZ VEYA (VII) MAKUL KONTROLÜMÜZ YA DA ÖNGÖRÜMÜZÜN ÖTESİNDEKİ DİĞER NEDENLER. YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARIN VE YÖNETMELİKLERİN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE HİÇ BİR DURUMDA HERHANGİ BİR DOLAYLI, ÖZEL, SONUCA İLİŞKİN, EMSAL NİTELİĞİNDE YA DA CEZA GEREKTİREN ZARARDAN VEYA İŞ, GELİR, KAR, İYİ NİYET, İÇERİK YA DA VERİ KAYBINDAN YÜKÜMLÜ OLMAYACAĞIZ.

Bu Koşullardaki hiçbir şey, yürürlükteki yasalar ve yönetmelikler kapsamında bu türdeki yükümlülüklerden feragat edilebileceği, bunların sınırlandırılabileceği ya da hariç tutulabileceği durumlar dışında aşağıdaki yükümlülüklerden herhangi birini sınırlamaz veya hariç tutmaz:

BU KOŞULLARIN DİĞER TÜM HÜKÜMLERİNE RAĞMEN BU KOŞULLARDA YER ALAN HİÇBİR ŞEY, YÜRÜRLÜKTEKİ YASALAR VE YÖNETMELİKLER KAPSAMINDA BUNLARIN HARİÇ TUTULAMAYACAĞI VEYA BUNLARDAN FERAGAT EDİLEMEYECEĞİ DURUMLARDA KENDİ YASAMA BÖLGENİZDE (YÜRÜRLÜKTEKİ MÜŞTERİ KORUMA YÖNETMELİĞİ KAPSAMINDAKİ TÜM HAKLAR DAHİL) YASAL HAKLARINIZDAN HERHANGİ BİRİNİ SINIRLAMAZ YA DA HARİÇ TUTMAZ.

SİZ (VE BU TÜRDE BİR KURULUŞ ADINA HİZMETLERİMİZİ YA DA YAZILIMIMIZI KULLANIYORSANIZ KURULUŞUNUZ) BİZİ, İŞ ORTAKLARIMIZI VE BAĞLI ŞİRKETLERİMİZİ AŞAĞIDAKİLERDEN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ İDDİA, DAVA, MÜDAHALE, TALEP, ZARAR, BORÇ, KAYIP, MALİYET, MASRAF (HUKUK DAVASI MALİYETLERİ VE AVUKAT ÜCRETLERİ DAHİL) KONUSUNDA TAZMİN EDECEĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ: (I) HİZMETLERİMİZİ VEYA YAZILIMIMIZI KULLANIMINIZ VEYA (II) BU KOŞULLARI YA DA GENEL SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİNİN HERHANGİ BİR KOŞULUNU İHLAL ETMENİZ.

Hizmetlerimizi veya yazılımımızı kullanımınıza ilişkin ya da bundan kaynaklı (internet ve telekominikasyon hizmet sağlayıcılarınızın uyguladığı ücretler de dahil) uyguladığınız herhangi bir üçüncü taraf ücretinden sorumlu olmadığımızı lütfen unutmayın.

SONLANDIRMA

Bu Koşullar, ilgili hizmetlere erişim sizin tarafınızdan veya bizim tarafımızdan sonlandırılana kadar hizmetlerimizi kullanımınızda geçerli olacaktır.

Hesabınıza veya hizmetlerimizin bir kısmına ya da tümüne erişiminizi askıya alabilir veya sonlandırabiliriz: (i) bu Koşulları ihlal ettiğinize makul ölçüde inanmamız durumunda; (ii) hizmetlerimizi kullanımınızın bizim ya da hizmetlerimizin diğer kullanıcıları için risk oluşturması, bize karşı olası bir üçüncü taraf talepleri tehdidi doğurması ya da itibarımıza zarar verme potansiyeli olması durumunda; (iii) hizmetlerimizi uzun süreli kullanamamanız durumunda veya (iv) herhangi bir başka nedenle. Makul ölçüde uygulanabilir olduğunda size tüm askıya alma ya da sonlandırma bildirimlerini göndereceğiz.

İçeriğinizin Saklanması ve Yedeklenmesi

Bu Koşulların sonlandırılmasının ardından İçeriğinizi yalnızca bu Koşullara, özellikle de WeChat Gizlilik Politikasına uygun olarak saklayacak ve kullanacağız. Bir hizmeti askıya aldığımız ya da sonlandırdığımız veya hizmetlerimize erişiminizin sizin tarafınızdan ya da bizim tarafımızdan sonlandırıldığı noktada İçeriğinizin herhangi bir bölümünü size iade edebileceğimizi garanti etmeyiz ve İçeriğinizi sonlandırmanın ardından herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın kalıcı olarak silebiliriz. Lütfen İçeriğinizi düzenli olarak yedeklediğinizden emin olun.

GENEL

Bu Koşullar, hizmetlerimize ilişkin sizin ve bizim aramızdaki sözleşmenin tamamıdır. Bu Koşullarda açık bir şekilde belirtilmeyen herhangi bir beyana ilişkin bizden herhangi bir talepte bulunmayacağınızı kabul edersiniz. Bu Koşulların herhangi bir hükmünün (veya herhangi bir hükmün bölümlerinin) geçersizliği, herhangi bir başka hükmün (ya da hükmün kalan bölümlerinin) geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Bir mahkemenin bu Koşulların herhangi bir bölümünü taslaktaki şekilde uygulayamayacağımıza karar vermesi durumunda bu koşulları, bu Koşulların diğer koşullarını değiştirmeden yürürlükteki yasa kapsamında uygulanabilir olduğu ölçüde benzer koşullarla değiştirebiliriz. Bu Koşulların herhangi bir hükmünün uygulanmasındaki gecikmeler, söz konusu hüküm kapsamındaki herhangi bir haktan feragat olarak yorumlanmayacaktır. İlgili taraflara ait yükümlülük veya (varsa) tazminatlar ile ilişkili tüm sorumluluklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere doğası gereği var olması gereken bu Koşullar altındaki tüm haklar ve sorumluluklar, bu Koşulların sonlanmasının ya da sürelerinin dolmasının ardından geçerli olarak kalacaktır.

Sizin ve bizim dışımızda hiç kimsenin bu Koşulları herhangi bir kişiye karşı uygulama hakkı olmayacaktır ve bu Koşulları ya da herhangi bir hakkı veya bu Koşullar kapsamındaki yükümlülükleri yasa gereği veya onayımız olmadan devredemez, atayamaz ya da aktaramazsınız. Bu Koşulları veya haklarımızı ve bu Koşullar kapsamındaki yükümlülüklerimizi tamamen veya kısmi olarak öncesinde olur ya da bildirim olmaksızın özgür bir şekilde atayabilir, aktarabilir veya alt yükleniciye verebiliriz. Hiçbir durumda iş ortaklarımızın veya bağlı şirketlerimizin bu Koşullar kapsamında herhangi bir yükümlülüğünün olmadığını onaylar ve kabul edersiniz.

GEÇERLİ KANUN VE ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

Yasanın gerekli gördükleri dışında: (i) bu Koşulların farklı bir şekilde sağladığı eşlik eden yürürlükteki tüm koşullar veya (ii) yasama bölgenizin farklı şekilde ortaya koyduğu yürürlükteki yasalar ve yönetmelikler (örneğin, iddiaları yerel bir mahkemeye taşıma ya da bunları burada savunma (küçük iddia mahkemeleri (veya benzeri mahkemeler) dahil) ile ilişkili hukuki haklarınız olabilir), bu Koşullar ve bu Koşullardan kaynaklanan herhangi bir anlaşmazlık ya da iddia, Hong Kong Özel İdari Bölgesi yasası tarafından yönetilecektir.

Mevcudiyetleri, geçerlilikleri, yorumları, performansı, ihlali veya sonlandırılması da dahil olmak üzere bu Koşullardan, bunlarla ilişkili veya bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık, çelişki ya da iddia (somut, haksız ya da farklı olmasından bağımsız olarak), Hakem Kararı Bildirimi gönderildiğinde yürürlükte olan Hong Kong Uluslararası Hakem Kararı Merkezi Yönetimli Hakem Kararı kuralları kapsamında Hong Kong Uluslararası Hakem Kararı Merkezi tarafından yönetilen hakem kararı ile ele alınacak ve nihayetinde bununla çözülecektir. Tahkim mahkemesinin yeri Hong Kong olacaktır. Yalnızca bir hakem olacaktır. Hakem kararı tutanakları İngilizce olacaktır.

WECHAT HİZMET KOŞULLARI (ABD'YE ÖZGÜ KOŞULLAR)

Hizmetlerimizin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki bir kullanıcısıysanız bu Koşulların yanı sıra aşağıdaki koşullar da geçerli olacak ve herhangi bir tutarsızlık olmadığı sürece bu Koşulların yerine geçecektir.

California'da ikamet ediyorsanız, California Medeni Kanunu Bölüm 1542'den ve (böyle bir başka yasama bölgesinde ikamet ediyorsanız) şunları ifade eden başka bir yasama bölgesindeki benzer herhangi bir hükümden feragat etmeyi kabul edersiniz: "Genel sürüm, kendisi tarafından bilinmesi durumunda borçlu kişi ile beyanını önemli ölçüde etkilemesi gereken sürümün yürütüldüğü zamanda alacaklının mevcut olduğunu bildiği ya da bundan şüphe duyduğu iddialarını genişletmez."

BU ZAMANA KADAR HER BİR TARAF İPTAL EDİLEMEZ BİR ŞEKİLDE JÜRİ MAHKEMESİ HAKKINDAN YA DA BU KOŞULLARDAN VEYA BURADA TASARLANMIŞ İŞLEMLERDEN KAYNAKLANAN YA DA BUNLARLA İLİŞKİLİ YASAL İŞLEMLERDE BİR GRUP DAVASINA KATILMAKTAN FERAGAT EDER.

WECHAT HİZMET KOŞULLARI (AVUSTRALYA'YA ÖZGÜ KOŞULLAR)

Hizmetlerimizin Avustralya'daki bir kullanıcısıysanız bu Koşulların yanı sıra aşağıdaki koşullar da geçerli olacak ve herhangi bir tutarsızlık olmadığı sürece bu Koşulların yerine geçecektir.

Tüm açık ve zımni garantiler, temsiliyetler ya da bu Koşullarla veya bunların bu Koşullarda yer almayan konularıyla ilişkili diğer koşullar ve durumlar, yasanın izin verdiği azami ölçüde bu Koşullardan hariç tutulur.

Bu Koşullardaki hiçbir şey yasal olarak hariç tutulamayan, kısıtlanamayan veya değiştirilemeyen yürürlükteki herhangi bir yasa tarafından belirtilen ya da uygulanan herhangi bir garantiyi, koşul veya durumu, hak ya da çözümü hariç tutmaz, kısıtlamaz veya değiştirmez.

Herhangi bir garantinin, durumun ya da koşulun yürürlükteki bir yasa tarafından belirtilmesi veya uygulanması ve ( _ "Hariç Tutulamayan Hüküm" _) hariç tutulamaması ve bizim Hariç Tutulamayan Hükmün ihlali için çözümünüzü sınırlandırabilmemiz durumunda Hariç Tutulamayan Hükmün ihlaline ilişkin yükümlülüğümüz takdirimize bağlı olarak aşağıdakilerden biri ya da daha fazlası ile sınırlıdır:

Son değişiklik tarihi: 2015-11-13